Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 15.03.2012 11:26:35 

BELGICKÝ OVČÁK - MALINOIS

Novinky

 

18. 5. 2010 po delší odmlce se s Vámi rádi podělíme o radost ze složení Crissíkovi již celkem 20-té zkoušky a to RH-WC v rámci Intercup Humanity, kde jsme obsadili 3. místo a nominovali se jako náhradníci na MS IRO, které proběhne 30.6. - 4.7.2010 v Žatci.


4. 1. 2010 jsme byli povolání k praktickému nasazení po výbuchu kotle v továrně Avon v Rudníku na Trutnovsku.

 

 


25. 12.2009 tentokrát již nebudu slibovat jak se polepším, stejně mi to už nikdo neuvěří, tak prostě jen hurá dokopala jsem se alespoň zrekapitulovat uplynulou vydařenou sezonu.

Krom již zmíněné zkoušky ZZP C jsme složili ještě mnoho dalších zkoušek a to stopařskou RH - FA, vodní zkoušky ZVP 2, ZVP 3 a RH - WB, obhájili jsme v sutinách ZZP 3 a RH - TB (to bylo na výborně 48/44 , "speciál" 195 bodů ).

Úspěšně jsme absolvovali sutinové atesty MV.

Na Českém poháru vodních prací jsme obsadili 3. místo a na Mistrovství ČR záchranných psů jsme skončili na 6.místě a nominovali se tak na M ČR ZP 2010.

 

V průběhu M ČR ZP jsme byli povoláni k praktickému nasazení ke zřícenému domu v Praze v Soukenické ulici.

 

Zúčastnili jsme se dvou Mezinárodních výstav v Nitře, kde jsme získali 2x V1, 2x CAC, res. CACIB, CACIB a BOB, tím sme splnili podmínky pro udělení titulu Šampion SR.

V letošním roce se Crissík stal opět otcem, v Maďarsku se mu narodilo 9 štěňátek.

 

 


 

 4. 4.2009 tak procitáme, užíváme si jara a vracíme se pomalu k výcviku. Zatím k tomu záchranářskému a nezačali jsme špatně. Dnes jsme s Crissíkem složili záchranářskou zkoušku ZZP C což obnáší ve dvou speciálních pracech, z toho jedna v noci vyhledat celkem 3 vzorky mrtvého pachu. Zvládli jsme to "VELMI DOBŘE".


 22. 2.2009 někteří o nás mají obavy, ale nic se neděje, jen jsme nejak zamrzli v zimním spánku, cvičíme jen tak maličko a spíš záchranařinu, trochu jezdíme na hory a moc nefotíme, čekáme až ta hnusná zima konečně odtáhne. Tak jen jako bonus nějakou to fotku Copinky za které děkujeme Pavle Habrové. Copinka roste, chlupatí, zlobí, je paličatá, ale krásná a plnochrupá.

 

 

     

 


  8. 11.2008 jsme si udělali výlet do Tovačova, kde probíhal výběrový závod na MS ZP pro rok 2009, kde si Criss v sutinách narazil nohu, tak jsme naši práci ukončili předčasně a před poslušností a dovedností jsme odjeli domů. Noha naštěstí vypadá dobře a šlo tedy opravdu snad jen o naraženinu, která bude bez dalších následků.


5. 11.2008 jsme si konečně udělali trošku času a skočili se mrknout na naše štěňátka po Iris Malidaj. Také jsem je vyfotili a fotky naleznete v sekci štěňata. Při focení jsem s láskou vzpomínala na pana Čapka (a to fotil jen jednu Dášeňku ).  Štěňata se nám moc líbila, jsou to draci a jsou velmi vyrovnaní. Pejsci jsou beznadějně zadání, volné jsou již pouze fenky. 

 

  

 


31. 10. 2008 jsme úspěšně absolvovali Mezinárodní záchranné atesty IRO v německé Pirně a zařadili jsme se tím mezi dvojce, které mohou být kdykoli v průběhu příštích tří let přizvány k záchranným pracem při něštěstí mezinárodního rozsahu. Je to pro mne jeden z nejvýznamějších úspěchů v mém kynologickém životě. Atesty probíhají po dobu 36 hodin. Během této doby psovodi se psi absolvovali 7 speciálních prací v sutinách, kde v časovém limitu mají za úkol nalézt blíže neurčený počet osob (tj. v některém z terénů nemusí být žádný nález, ale můžou zde být podle propozic až 4), rušivé hluky, kouř a negativa v podobě mrtvých zvířat či jídla nevyjímaje. Nálezů na těchto atestech mohlo být maximálně 14, ze kterých jsme 13 nalezli a ohlásili (ten 14 sice Crissík nalezl, ale já ho nenahlásila - neptejte se mne proč  ).Mimo speciálních prací psovodi se psy absolvují ještě pěší přesun 10 km, testy organizačního zaměření, první pomoc, slaňování a veterinární první pomoc. Časový harmonogram prací psovodům není předem znám, pouze jsou informováni pořadateli 5 minut před přesunem či zahájením práce. Celé je to velmi náročné a však procházíte takovou zátěží, že zde snad již ani není místo na nějakou závodnickou nervozitu. Atesty jsme z 18 účastníků z různých zemí splnili 4 psovodi z toho dvě češky, Jaruška Machulková s Giou (mimochodem Jaruška - skvělá parťačka nejen do pohody a Gia fena s velkým záchranářským srdcem) a my.

 


24. 10.2008 přidala jsem nový odkaz na stránky Petry Šenové a jejího Bar Ort Bohemia.
23. 10. 2008 tak jsem podlehla nátlaku  a otevřela jsem návštěvní knihu, mimo to jsem přejmenovala z důvodu zpřehlednění sekci "Rodokmeny" na sekci "Štěňata", kde najdete informace o: kdo uhodne? Ano, o Crissovo potomcích a jejich matkách. Ty jsou nyní dvoje. Poslední vrh feny Iris Malidaj, kde jsou k zadání ještě fenky (brzy přidáme i fotky štěňat) a štěňata po Angie z Věrné smečky.

Také se můžete podívat na jiné zpracování videa Crisse na obraně v Třeboni ( M ČR BO).

Spoustu moc pěkných fotek z M ČR BO, ale i odjinud si můžete prohlédnout také na stránkách naší kamarádky Pavly Habrové.


18. 10. 2008 koukám, že jste nedočkaví a tak končně přináším slíbené video z M ČR BO v Třeboni. Kvalita sice není nijak závratná, ale prostě je tady.
Dostala jsem zprávu, že  pěkné fotky z M ČR BO 2008 v Třeboni Crissíka, jeho sestry Cindy, ale i dalších nalezneme na stránkách Michaely Hořejší a opravdu jsou , takže díky Míšo!
16. 10. 2008 zbláznili jsme se a naše rodina se rozrostla o úžasnou princeznu s netradičním jménem, border collii Copak Deabei. K tomu snad další komentáře momentálně přidávat nebudu, jen že je krásná a úžasná .

 


 

Radostná událost! Fence Angie z Věrné smečky se včera po Crissíkovi narodilo 11 štěňat. Angii i její majitelce gratulujeme, přejeme hodně sil a pevných nervů s vypipláním. Štěňátkům pak skvělé majitele .

 


15. 10. 2008 malinko k proběhlému Mistrovsví. Opravdu se nám vyjímečně zadařilo losování. Štastná sedmička pro nás znamenala v sobotu jako první z druhé skupiny nastoupit na poslušnost. Nepřesnosti a hlavně bohužel náš dlouhotrvající problém s dlouhodobým odložením (-10 bodů) nám na líbivé a s chutí provedené poslušnosti "přinesly" z ostrého pera Martina Pejši 75 bodů (a mě především velikou úlevu, že to máme za sebou). O hodinu později jsme byli nachystáni na obranu, kterou figurovali Pepa Kubec (technická část) a Jarda Labík ("kontroláky"). Obrana se nám vydařila a kdybychom  trénovali makety častěji než jednou za měsíc, mohli jsme na tom být ještě o tři bodíky líp. Dva jsme ztratili na vyštěkání za počáteční "ťukání" bradou do rukávu a za nepřesné přiřazení k noze. Bodík nás stál můj ne zcela přesný odhad vzdálenosti zadního doprovodu. No a když to přičteme k našim 94 bodům, dostaneme se na rovnou "stovku" . V neděli v 11:15 nás pak čekala stopa na vcelku bezva terénech (travička, hustá, vlhká, bezvětří, výborně našlapáno, jediné na co by se dalo nadávat, byl tu a tam nějaký ten trs kopřiv) získali 91 (byla jsem moc spokojená a v rámci naší připravy, které jsme v poslední době 100% zrovna nedali a drobné půl bodíky za ty kopřivy a za malinko křivé označení předmětů Crissíkovy bez výčitek odpouštím, včetně drobné ztráty na předposledním a posledním lomu). Hlavně mne potěšila chuť, intenzita práce a tempo, které bylo přesně podle mého gusta. Ani rvaní kupředu hlava nehlava, ani zase tak pomalé, abych trnula, kdy se na to "vysmahne", prostě tak akorát. Celkem jsme získali tedy 260 bodů, 20. místo (což nás ještě udrželo v první půlce), fajn víkend, setkání se spoustou přátel, pokoukání na pěkné výkony (kde jsou ty doby, kdy na M ČR BO závodilo 15 psů a 260 bodů v pohodě stačilo na "bednu" )  a hlavně nakopnutí, ať zase koukáme víc makat.

 

Velká gratulace mistrini republiky a všem, kteří jsou nominováni na MS BO 2009, ale také těm, kteří jsou spokojeni se svým výsledkem!!!

Jak to všechno dopadlo naleznete zde.

Videa - Criss na  M ČR BO 2008 snad se brzy dočkáte na těchto stránkách (tak naši věrní, buď te ve střehu).


 8. 10. 2008 jak jsme na M ČR ZP dopadli jste se vy zvědavější již dozvěděli ze stránek Mistrovství. Pro ty ostatní: skončili jsme na štastné sedmičce, čímž jsme si zajistili postup na M ČR ZP v roce 2009. No a co se o našich výkonech na stránkách Mistrovství nedozvíte?

 To že jsem nám vylosovala startovní číslo 1 je sice  ze stránek patrné, ale neodpustím si na to ještě upozornit už jen proto, že to poprvé letos obnášelo opravdu nevědět, kolik tak muže být ze šesti hledaných subjektů v prvním terénu. Přesto, že by to neměli vědět žádní závodníci, těm ostatním napoveděl skvělý a na akci takové úrovně si troufám říct i ojedinělý výsledek Jardy Sedláka, který měl startovní číslo 4 a za výkony získal 99 bodů v jednom terénu a 100 v druhém (což mu celkem  85-ti body na poslušnosti přineslo titul Mistra republiky s výrazným bodovým náskokem). Ale abych se trošku vrátila k naší práci. Určitě jsem ve své podstatě spokojená (no né že by to nemohlo být lepší), našli jsme všechno, jen poslední "výšku" s vypětím všech sil a na začátku prvního terénu nám trochu oběma chyběla koncentrace (mě asi o trošku víc) a ve druhém terénu nám zase chyběl ten "ždibec" závodnického štěstí (spíš jsme si vybrali trošičku smůly).

No tak nám snad o to více  toho štěstíčka zbylo na tento víkend na MR Belgických ovčáků v Třeboni.


 3. 10. 2008 dnes odjíždíme na Mistrovství republiky záchranných psů do Českách Budějovic, tak nám držte palečky a budete-li chtít vědět průběžné informace naleznete je spolu s fotografiemi terénů a dalšími informacemi na sránkách Mistrovství.

 

28. 9. 2008 máme radostnou zprávu. Včera se Crissík stal otcem 10-ti štěňat (4 psi a 6 fen) po feně Iris Mlidaj.

Více o Iris najdete v sekci Štěňata.

 


 1. 9. 2008 máme ultrazvukem potvrzeno,  že obě feny (Iris Malidaj a Angie z Věrné smečky) nakryté Crissem zabřezly .

 


 14. 8. 2008 dnes jsme nakryli fenu Angie z Věrné smečky. Více o Angie se dozvíte na jejích stránkách.


13. 8. 2008 znovu jsem pro Vás otevřela sekci "Odkazy". Zdalaka není kompletní, na postupném doplnění budu pracovat, ale snad Vám alespoň trochu usnadní nalézt co potřebujete, nebo co Vás zajímá .
8 . 8. 2008 jsme složili na letním soustředění královéhradecké ZBK na Spáleništi zkoušku RH-TB (vyhledání v sutinách podle mezinárodního zkušeního řádu záchranných psů IPOR) a to s 47 body na poslušnosti, 49 body na dovednosti a 176 body za speciální práce, celkem tedy 272 bodů a známka VD. Fotky a něco více o soustředení bude brzy .
26. 7. 2008 včera Criss úspěšně nakryl Iris Malidaj. Zítra budeme krytí opakovat. Pro zajímavost Iris je sestrou matky Oktavia Malidaj, má složené IPO 3. Bližší informace o Iris doplním v nejbližšší době.
 17. 7. 2008 ve složce videa naleznete nové video z obran na LVT v Kroměříži. Ze díky za ně Lucince Ševčíkové , je prostě .16. 7. 2008 no tak pokračujeme. V květnu se nám ještě nepodařilo složit ani ZTV 1 ani RH-TB, konečně ale přišel červen a s letém se nám snad i podařilo prolomit období nezdarů. Složili jsme ZTV 1 na výborně (poslušnost 98, speciály 195 - celkem 293 bodů). Byla to Crissíkova celkem třináctá zkouška, tak teď už to snad zase pofrčí. 
Byla jsem upozorněna, že nefunguje odkaz na stránky naší kamarádky Lucky Ševčíkové a tak se mi v rámci nápravy povedlo vymazat celou sekci .
Takže se omlouvám a pokusím se to dát co nejdříve do pořádku.
Prozatím přikládám nějaké další fotečky.

14. 7. 2008 pořád si lámu hlavu, jestli ty stránky mám udělat úplně nové, ale po pravdě se trochu obávám, že jsem hrozný lajdák a že by to tudíž mohlo ztroskotat na tom že je to mnoho práce. Tak ještě uvidíme. Zatím se tedy budu snažit doplnit nějaké informace za těch téměř půl roku, co jsem sem nevložila ani čárku.

V dubnu jsme se zúčastnili "výběráku" Roudnici nad Labem, kde jsme sice "odčuchali" i když to nebyl žádný  zázrak, ale především jsme vcelku velice hezkou poslušnost zakončili velice nevydařeným odložením, kdy Crissík po ráně radostně vystřelil z místa odložení okolo nejbližší makety a v zápětí radostně přílítl do maketky kde jsem byla schovaná já a měl velkou radost, že byla tak šikovný a tak rychle mne našel. Já už se tak neradovala, zvláště po té co mi Theodor Krajčí sdělil, že jsem tímto diskvalifikovaná. Toliko tedy ke spekulacím typu: "Co se to tam stalo?".
Vzhledem k tomu, že s odložením bojujeme stále Třinec jsem vypustila (tedy né zcela, "šlapka" jsem prý lepší než závodník - samozřejmě stop).

Tak jsme alespoň v dubnu prověřili svoje rezervy ve Slovinském Igu na atestačním cvičení záchranných psů. Bylo to sice pekelně náročné (dvakrát plošné vyhledání, šestkrát sutiny, dvakrát slaňování a dvakrát přesun cca 6 km pěšky s vybavením v průběhu 24 hodin), to se musí prožít, tady kecy nemají cenu, ale v každém případě skvělá zkušenost i zážitek a to i díky složení družstva (Jaruška Machulková a Zdeněk Čmejrek - díky oběma).

No a na to se nám za tu dobu ještě povedlo a nepovedlo a na nějaké ty fotečky se zase přijdětě mrknout příště.

 12. 7. 2008 no fuj, to jsem ale ostuda!!! Docela se divím, že je ještě alespoň hrstka těch co se sem zaskočí podívat, jestli vůbec ještě něco děláme. Jsme v Kroměříži na výcvikovém táboře a chystáme se naše stránky inovovat a tím se určitě trošku vzpamatujeme (tedy hlavně já, protože Crissík toho asi moc nenepíše) a ... no zkrátka se pokusím polepšit.

22. 1. 2008 vrátili jsme se sice kompletní (dokonce nám nechybějí ani žádné končetiny), nic méně slíbená videa z tohoto víkendu nepřinášíme. Nějak celkem nebylo co točit.  Nikdy jsem si nemyslela, že v zimě může na horách vytrvale tři dny pršet, takže jsme toho mnoho nenatrénovali, ale jinak bylo fain. Tak alespoň pár fotek.
18. 1. 2008 koukám, že netrpělivě vyhlížíte další videa, tak tady jsou!!! Obrana. No a očekávejte po víkendu další, tedy pokud se vrátíme, protože jedeme na víkendové lavinové soustředění (pořád si jen říkám, proč se do toho pouštím, když vůbec nemám ráda zimu, o to pro Vás budou snad videa zábavnější ).
16. 1. 2008 a je to tady!!! Snad se mi konečně podaří rozběhnot videa,  takže obnovuji videosekci a budu brzy přidávat další. Pro dnešek kousek ovladatelnosti. Doufám, že se našim příznivcům budou líbit a ještě děkuji za došlé pochvalné maily, které mi udělaly veeelkou radost .

 

 PF_2008.ppt (1988 KB)


20. 12. 2007 dnes jsme odeslali přihlášku na výběrové závody IPO. Přihlásili jsme se do Roudnice nad Labem 5. – 6. 4. a do Třince 3. – 4. 5.

17. 12. 2007 bohužel se nepovedlo na stránky  Královéhradecké záchranné brigády kynologů do dnešního dne dostat informaci o plánovaném víkendovém lavinovém soustředění pro členy ZBK HK a přihláška a termín se pomalu blíží, proto se pokouším řešit to alepoň takhle. Pro ostatní návštěvníky těchto stránek plánujeme v co nejbližší době rozchodit a hlavně přidat videa z výcviku.

1. 12. 2007 jsme zvládli dobře ZPJ (Zkouška pohotovostní jednotky - nejvyšší zkouška Národního zkušebního řádu SZBK). Jsem na Crissíka moc pyšná, protože zkoušku splnili dva psi, ze šestnácti, což pro její obtížnost není až tak neobvyklé. Tím jsme letošní sezónu (myslím velmi úspěšnou, složili jsme letos IPO postupku, 6 záchranářských zkoušek včetně těch nejvyšších a získali jsme bramborové umístění na M ČR ZP) zakončili.

11. 11. 2007  jsme složili IPO 3. Hurá! Hlavně proto, že jsme si 74 body na stopě (téměř bez předmětů a za opravdu "užasných" podmínek - chumelí se chumelí hodinku na stopičku i když to není stoprocentní omluva - Martin Plecháček udělal 98, tak když měl ten svátek, budiž mu přáno  , ale na výběrákách se tak snadno nedáme a taky si příště nech tu bílou herku na zkoušky doma Martine), 93 na poslušnosti (překusy na aportech a né příliš vydařený začátek ovladatelnosti) no a 94 na obraně (na maketách to byla teda estrádička, ale nakonec jsme zvládli všechny, ale něco tedy konkrétně 4 body nás to stálo a moje užasné krokové variace na bočním doprovodu...) no ale nakonec přeci jen 261 bodů celkem a zdvižený prstík "Labíková, koukej se probrat z té své nálady na nic a začít zase pořádně makat - dostala jsi šanci vyrazit na výběráky, tak ať je to k něčemu, protože Crissík na to určitě má, tak ať není z té vaší dvojky jediný" . No a taky hurá, protože nevydařený Bohemia - Cup minulý týden na kterém se moje "prima" nálada asi dost podílela, zrovna tím spravným nakopnutím tedy rozhodně nebyl. Tak všem, kteří se na tom podíleli díky a všem co nám drželi palečky taky se ještě chystáme na záchranářskou Zkoušku pohotovostní jednotky a pak do výběráků už žádné akce, ale pořádně trénovat!!! 

21. 10. 2007 jsme v Sezemicích složili IPO 2. Stopa 96, poslušnost 76 (opravdu mjsem excelovala, ani to snad nebudu rozebírat, jen snad - není na to, když psovod poplete provedení cviků - stydím se a víc to snad nebudu rozmazávat ), obrana 96 (no i tam jsem byla dost nemožná, ale naštěstí už jsem tam toho moc pokazit nestihla). Budu se snažit polepšít a doufám, že na "trojce" už nám to snad vyjde.

5. - 7. 10. 2007 jsme na  27. Mistrovství ČR záchranných psů v Bartošovicích složili zkoušku ZZP 3 a obsadili úžasné 4. místo , ze kterého se moc radujeme a děkujeme všem, kteří se jako pomocníci na naší přípravě na tuto akci podíleli a všem, kteří nám drželi palce . Z celeho mistrovství jsem vyfotila pouze to jak si Crissík úžasně něžně hraje s tříměsíční Cami Dity Finstrle.  Dost fotografií a výsledkovou listinu ale naleznete na stránkách SZBK ČR.

Výsledky MS BO ve Francii můžete aktuálně sledovat na stránkách http://www.malinois.ic.cz/cesky.htm

8. - 9. 9. 2007 jsme se zúčastnili Českého poháru ZZP 3 - Memoriálu Petra Staňka a jedenáctým místem v konrkuenci dalších 33 účastníků jsme splnili svůj cíl a kvalifikovali se na Mistrovství ČR záchranných psů 5. - 8. 10. 2007 v Bartošovicích.

22. 8. 2007 provedla jsem malou grafickou změnu, přidala dalších pár foteček, chystám se maličko zpřehlednit fotogalerii a doufám, že se mi brzy povede rozběhnout a materiály naplnit sekci videa. Snad se vám změny budou líbit i když to ještě není vše podle mých představ.

20. 8. 2007 vrátili jsme zo slovenskej republiky a potvrděné: Criss je nie len chýtry, ale aj krásný. Trošku žertuji, ale jen proto, že mám velkou radost, že jsme na Mezinárodní výstavě v Bratislavě získali nejen známku výborný, pořadí 1, ale i titul CACa druhý den jsme byli sice výborní 2, ale také s titulem (res. CAC) a před námi byl pes krve exteriérové. Takže jak jsem slibovala, konečně přidávám nějaké ty nové fotky a ještě v co nejkratší době přidám další a také nějaké nové odkazy a vůbec se teď trošku polepším, když vidím jak se občas mrkáte, což mne moc těší.

2. 8. 2007 na skok jsme doma a tak jen v rychlosti nějaké aktualitky z našeho letního řádění. Na LVT na Spálku jsme složili ZZP 2 jsme moc rádi (no Crissíkovi je to asi jedno, ale já ...), že s 93 body na poslušnosti a po 98 bodech na obou speciálech za výborně. Trošku jsem pokračovali s vodou a složili ZVP 1. Hodně jsme trénovali a pilovali a užili si i výborné tréninky nad rámec tábora s Jihočeskou ZBK a jen co se vyspíme, pádíme na tábor do Švábova, kde se budeme věnovat hlavně (ale nejen)obranám a všestrannému výcviku. Příští víkend naši příznivci držte palečky, protože frčíme na výstavy do Bratislavy. No a pak se snad polepšíme a konečně přidáme i ty slíbené fotky (a že jich bude ).

21. 7. 2007 jsme složením zkoušky RH - WA uspěšně zakončili báječné soustředění ve vodních pracech na našem oblíbeném Spáleništi nedaleko Lipna, kam se 29. 7. 2007 rádi vracíme s Královéhradeckou ZBK na LVT. Fotečky doplníme později.

Článek JUNIOR CUP 2007 byl umístěn na stránky Královéhradecké záchranné brigády i s fotkami a proto ruším tuto podsložku.

7. 7. 2007 jsme úspěšně složili záchranářskou zkoušku ZZP 1 (foto) a to na velmi dobře s 89 body na poslušnosti, 91 body v prvním speciálu a 99 body ve druhém speciálu.

Tak vzhledem k tomu, že jsem se nikde nedopátrala jak to opravdu dopadlo, přináším výsledky od našeho zpravodaje Petra Mráze. Jan Fekar se stal Mistrem světa ve stopách, Michal Svoboda je Mistrem světa ve vodě, Petr Linda je pátý v plochách a jsme Mistry světa ve družstvech což je super a gratuluji. Petr skončil na 38. místě v sutinách ze 49 závodníků v této kategorii. 13. Mistrovství světa záchranných psů skončilo, nezbývá než ještě jednou poblahopřát a pustit se do další práce. Výběrové závody na to příští MS se uskuteční už letos. 

Získala jsem tip na stránky s aktuálními výsledky z MS ZP . Takže ruším svou podsložku a dále sleduji výsledky, držím palce našim reprezentantů a děkuji zpravodajům a tvůrcům zmíněných stránek.

Dočasně jsme vytvořili složku JUNIOR CUP 2007 , kde najdete článek a výsledkovou listinu z této akce, kterou naše Záchranná brigáda kynologů pořádala.

Jan Fekar získal 38 bodů  na dovednosti a už nemůže být horší jak stříbrný. Super!!! Petr Mráz poslušnost 42 bodů. Petr Kubica bohužel bez jedné osoby 131 bodů na speciálu. Máme první body naší reprezentace  na MS ZP.  

27. 7. 2007 bylo oficiálně zahájeno 13. Mistrovství světa záchraných psů v rakouském městě Eisenstadt.  Pokusím se vás aktuálně informovat. Momentálně však na informace o včera proběhlém losování čekám, ale celé naší reprezentaci a Petru Mrázovi z naší ZBK  zvláště držíme moc palce.

Tak se moc omlouvám všem příznivcům Crissíkovo stránek, že jsem je trošku zanedbávala, ale pokusím se polepšit. Né že bychom nic nedělali. Trénujeme usilovně. Taky jsme absolvovali s naší záchrannou brigádou kurs slaňování ( fotky ), no a bohužel jsme se 3. 6. čtyřbodovou stopou na IPO 2 zařadili do " klubu stopařů" (gratulace už jsme přijali, takže děkujeme), nic méně usilovně pracujeme na tom, abychom se tam moc dlouho nezdrželi a s ostatními členy se snad v brzké době, rádi, rozloučíme. Také byl na stránkách Klubu chovatelů belgických ovčáků konečně zveřejněn bonitační posudek, ale nevím zda se z toho radovat, protože podle posudku mám vlastně asi úplně jiného psa.

 6. 5. 2007                                                JSEM  CHOVNÝ (a už nejen na klíně)

15. 4. 2007 složil jsem IPO 1, jediné co mi panička nestihla pokazit byla obrana 98 bodů, ale jinak se jí fakt " dařilo" , skoro jako bych tam byl s někým jiným, ale máme to za sebou, tak se snad dá příště dohromady.

                                                              VESELÉ VELIKONOCE

31. 3. 2007 zúčastnili jsme se BOHEMIA CUPu v Žatci podle RH - TB. Skončili jsme na 8. místě, ale hlavně jsme si dovezli spoustu poučení na čem ještě zapracovat. Úroveň terénů byla opravdu na špičkové úrovni a upřímě ještě nad Crissíkovi zkušenosti i když našel vše co najít mohl.

18. 3. 2007 byli jsme na víkendovém treninku v Kroměříži, bylo to moc fain, máme odtud nové kamarády, nové fotečky a videa (v sekcích a další fotečky a videa na webíku Lucky Ševčíkové - odkazy). 

 
2. 12. 2006    složil jsem mezinárodní záchranářskou zkoušku ve vyhledání v sutinách RH - TA, bylo to trošku na rychlo, takže tentokrát na dobře.

12. 11 2006složil jsem záchranářskou zkoušku vloh podle mezinárodního zkušebního řádu RH - E na výborně, s  plným  počtem  bodů ve speciálním cviku.

11. 11. 2006složil jsem záchranářskou zkoušku vloh podle národního zkušebního řádu ZZZ na velmi dobře.  

 

 


 


31. 12. 2009 mrkněte na zatím rozpracované stránky PSÍHO ÚTULKU SMIŘICE, který je počínaje zítřkem v naší péči.
TOPlist